Asi jsem přišla o MATEŘSKÉ MLÉKO

Ranní SMS: Katko, můžu vám zavolat, asi jsem přišla o mléko.

Voláme si…

“Mám strach, malé jsou 3 měsíce a já asi z důvodu velkého stresu za posledních 14 dní jsem bez mléka”.

 

89065c3ef19dde1a93147583daefcf00

Jste úžasná maminka, že malou kojíte. Buďte spolu i nadále, hodně se mazlete a užívejte si kontakt kůže na kůži.

Prsa se ovšem během kojícího období mění, největší změna přichází kolem 6. měsíce, u někoho dříve u někoho později. Prsa se najednou změní. Už se tolik nenalévají, působí spíše prázdným dojmem. Mnoho žen to vyděsí a často je to důvod, proč přestanou kojit. 

Právě v tomto období se mění způsob tvorby mateřského mlíčka. Prsa se nenaplňují, jak tomu bylo doteď, ale mlíčko se tvoří přímo ve chvíli, kdy se miminko přisaje. Často maminky vyleká i to, že neteče z nekojeného prsa, jako tomu bylo doposud.

U každé ženy je to jinak, tato změna může přijít opravdu hned bez menších přízanků, anebo přichází pozvolna. Což bývá lepší, protože si kolikrát ženy skoro ani nevšimnou a stále kojí a kojí až se tímto obdobím prokojí.

Kojící maminky by se neměly obávat, že díky náhlému stresu, který prožijí (smutné zprávy v rodině, úmrtí blízkých, ztráta zaměstnání u muže) mohou přijít o mléko.

Tak dlouho, jak žena kojí, tak dlouho je schopna se pak rozkojit.

Tzn. maminka, která kojí své dítě po dobu dvou let, pak dojde k samovolnému odstavení, je schopna své dítě nakojit ještě i za další dva roky.

Důvěřujte sobě a svému tělu, že má tolik mléka, kolik vaše miminko potřebuje. 

Maminka se zklidňuje, NÁŠ HOVOR OVŠEM NEKONČÍ…

Já: mohu se zeptat, co je důvodem vašeho stresu?

Maminka: ano, …..

Povídáním se dostáváme k příčině problému, povídáme si a výsledkem je, aby maminka (klientka) své matce poděkovala za život, který jí dala, otočila se šla svou cestou, za svou rodinou, za svou malou tříměsíční dcerou a žila si svůj DOSPĚLÝ ŽIVOT ŽENY/MATKY. 

DĚKUJU, MILÉ ŽENY, ZA TO, JAKÉ JSTE STATEČNÉ!

S láskou a vděčností k našim matkám, dcerám a sobě samým

Katka

 

Zdroje obrázků: goawaycomeback.tumblr.com a applauders.tumblr.com

Kateřina Tůmová

Jsem maminkou mojí milované Karolínky. Jsem manželkou mého muže, se kterým letos v listopadu oslavíme 10 let společné cesty životem. Jsem fotografkou na volné noze. Jsem poporodní dulou. Jsem tvůrce a iniciátor drobných i větších projektů. Jsem kreativec s hlavou plnou nápadů a žádným časem na realizaci. Jsem celoživotní studentka sebe sama, miluju seberozvojové aktivity, které mají hloubku. Jsem kineziologickou terapeutkou s využitím prvků systemických konstelací a Bachovy terapie. Nemám ráda konvence a občas trochu riskuju. 🙂

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.

  • Zvažujete šátek nebo nosítko?

   Podívejte se na krátké video o šátcích a udělejte si představu :-)

  • Přidejte se na Facebooku

  • Štítky